وسایل شکستنی را چگونه بسته بندی و بار بزنیم تا آسیب نبینند؟

یکی از مشکلات اجاره نشینی این است که ممکن است هر ساله ناچار به اسباب کشی و جابجایی شوید. اسباب کشی یکی از دشوارترین کارها به شمار می ‌رود که در صورت درست انجام نشدن ممکن است خسارات زیادی را به بار آورد. یکی از مهم‌ ترین دغدغه‌ های افراد در زمان جابجایی، چگونگی بسته‌ بندی وسایل شکستنی است.

برای بسته ‌بندی وسایل شکستنی باید صبر و حوصله کافی داشته باشید و این کار را با دقت و مهارت زیادی انجام دهید. در این مطلب قصد داریم در رابطه با روش درست بسته ‌بندی وسایل شکستنی صحبت کرده و نکاتی را در این مورد ارائه کنیم که مطمئنا به کار خواهند آمد.

وسایل شکستنی را چگونه بسته ‌بندی و بار بزنیم تا آسیب نبینند؟

جابجایی و اسباب کشی علاوه بر اینکه شما را متحمل پرداخت هزینه هنگفتی می‌کند، می ‌تواند بسیار زمانبر و خسته کننده باشد. مخصوصاً اگر در این فرایند قرار باشد حجم زیادی از اسباب و اثاثیه حساس و شکستنی را جابجا کنید. معمولاً حجم زیادی از وسایل شکستنی در اسباب کشی مربوط به لوازم آشپزخانه است که باید آن ها را با دقت بسیار زیادی بسته ‌بندی و بارگیری کرد.

در پروسه جابجایی از یک مکان به مکان دیگر ممکن است اتفاقات گوناگونی بیفتد و شما باید با یک بسته ‌بندی اصولی این موضوع را تضمین کنید که هیچ گونه آسیب یا صدمه ای به لوازم شکستنی وارد نشود. در خصوص حمل بار حساس که وسایل شکستنی از مهم ‌ترین آن ها به شمار می ‌روند، ترفندها و نکات زیادی ارائه شده که در ادامه به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره می‌کنیم.

تجهیزات مورد نیاز برای بسته ‌بندی وسایل شکستنی

پلاستیک حباب دار برای بسته بندی وسایل شکستنی

اگر می‌خواهید در پروسه جابجایی و اسباب کشی از وسایل شکستنی خود بیشترین محافظت را داشته باشید لازم است با تجهیزات مناسب این کار به خوبی آشنا باشید و قبل از شروع کار این تجهیزات را تهیه کنید. از مهم ترین تجهیزاتی که خسارات وارد شده در اسباب کشی را به حداقل ممکن می رسانند و برای بسته ‌بندی وسایل شکستنی بهترین گزینه ممکن هستند، می ‌توانیم به لیست زیر اشاره کنیم:

  • نایلون ‌های حباب ‌دار: این نایلون‌ ها قدرت ضربه ‌گیری بسیار بالایی دارند و می ‌توانند هرگونه فشار به ظروف شکستنی را مهار کنند. بنابراین می ‌توانید برای بسته ‌بندی وسایل شکستنی آن ها را درون این نایلون ‌های حباب ‌دار بپیچید یا حتی در لابلای وسایل یک عدد نایلون حباب ‌دار قرار دهید تا وسایل کاملا سر جای خود محکم شده و دچار لرزش و به هم خوردگی نشوند.
  • پر کننده‌ های فومی: از دیگر تجهیزاتی که می ‌توانند از ایجاد ارتعاش و لرزش بین وسایل شکستنی جلوگیری کنند، پر کننده‌ های فومی هستند. این پر کننده‌ ها تمامی فضای خالی موجود در بسته ‌بندی را پر می‌کنند و باعث جلوگیری از آسیب به وسایل شکستنی می‌ شوند. کاغذ کرافت نیز در این مورد می تواند انتخاب خوبی باشد.
  • استفاده از کارتن های مقوایی محکم و مناسب در اندازه های استاندارد: این کارتن ‌ها باید کاملاً سالم بوده و از ضخامت قابل قبولی برخوردار باشند.
  • استفاده از فوم هوشمند اینستاپک که پس از فشردن دکمه آن باد کرده و وسایل شکستنی را محصور می‌کند: این محافظ می ‌تواند از لوازم حساس شما درون کارتن به خوبی محافظت کرده و از ورود آسیب به آن ها جلوگیری کند.

استفاده از کارتن ‌های کوچک برای بسته ‌بندی

یکی از نکاتی که شاید بسیاری از افراد از آن مطلع نباشند، این است که برای جابجایی وسایل شکستنی و سنگین استفاده از کارتن‌ های کوچک انتخاب بهتری است. این کارتن ‌ها جمع و جورتر هستند و به همین دلیل جابجایی آن ها نیز راحت ‌تر است. همچنین می ‌توان داخل جعبه را به راحتی پر کرد تا هیچ گونه فضای خالی در آن وجود نداشته باشد که باعث شود وسایل شکستنی در حین جابجایی لرزش داشته یا آسیب ببینند.

بستن قسمت پایین جعبه به کمک نوار چسب ‌های محکم

چسب زدن انتهای کارتن وسایل شکستنی

حتی اگر وسایل شکستنی را به طور اصولی درون کارتن قرار داده و تمامی فضاهای خالی آن را پر کرده باشید، در صورتی که درب و قسمت پایین کارتن کاملا بسته نشده باشند امکان اینکه در فرایند جابجایی و در اثر تکان ‌های شدید ماشین باربری، لوازم از داخل کارتن خارج شوند وجود دارد.

بنابراین بهتر است در مرحله پایانی به کمک یک چسب محکم و ضخیم قسمت زیر کارتن و درب آن را به طور کامل چسب کاری کنید و از نوارهای ضخیم و محکم دور آن استفاده نمایید. این کار مقاومت و استحکام کارتن را چندین برابر می‌کند.

توجه به چیدمان وسایل شکستنی درون کارتن

یکی از نکاتی که در بسته ‌بندی وسایل شکستنی و حساس اغلب به آن توجه زیادی نمی‌ شود نحوه چیدمان وسایل درون جعبه است. اگر بتوانید این کار را درست انجام دهید هم فرایند جابجایی بار راحت ‌تر انجام خواهد شد و هم از آسیب رسیدن به وسایل جلوگیری به عمل خواهد آمد.

چیدمان وسایل باید از بزرگ تر به کوچک تر انجام شود. یعنی ابتدا وسایل شکستنی بزرگ تر را در کف جعبه قرار داده و به همین ترتیب دیگر وسایل را روی آن بچینید. معمولاً وسایل بزرگ تر در برابر فشار تحمل بیشتری دارند. به این شکل فشار وارده بر روی ظروف و وسایل شکستنی به شکل استاندارد و مساوی روی آن ها تقسیم می شود. همچنین با این روش می ‌توانید فضاهای خالی موجود درون جعبه را راحت ‌تر پر کنید.

درخواست جابجایی بار از شرکت ‌های باربری معتبر

یکی از فاکتورهای مهمی که در سالم رسیدن بار به مقصد نقش مهمی دارد، شرکت باربری است که مسئولیت جابجایی بار را بر عهده می گیرد. به هر اندازه که مجموعه مورد نظر از تخصص، تجربه و مهارت بیشتری برخوردار باشد پروسه جابجایی، با کیفیت و استانداردهای بالاتری انجام خواهد شد و خسارات وارد شده به حداقل ممکن خواهد رسید.

حتی در مواقعی این شرکت ‌ها به صورت مستقل وارد عمل شده و تمامی فرایند بسته‌ بندی وسایل شکستنی و اسباب اثاثیه خانه را بر عهده می‌گیرند. آن ها به شکلی کاملاً اصولی تمامی وسایل و تجهیزات را با توجه به میزان حساسیت و آسیب پذیری که دارند بسته‌ بندی و بارگیری کرده و به سلامت به مقصد می ‌رسانند.

شرکت باربری مشهد

شرکت باربری مشهد ترابر با سال ها سابقه و در اختیار داشتن کادری با تجربه و دلسوز خدماتی چون بسته بندی، بارگیری و تخلیه اثاثیه را انجام می دهید. بنابراین جهت رزرو خودرو حمل بار، هماهنگی جهت بسته بندی، آگاهی از تعرفه خدمات و دریافت مشاوره برای انتخاب وسیله حمل بار مناسب، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
خانه تعرفهتماسدرباره ما