حمل کانکس با تریلی و جرثقیل به تمام شهرهای ایران

کانکس ها یکی از سازه های جذاب و کاربردی هستند که از آن ها استفاده های مختلفی می شود. یکی از مزایای جالب توجه این سازه ها، قابلیت حمل و جابجایی آن هاست که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد از شرکت های تولیدکننده درخواست ساخت کانکس کرده و به کمک شرکت های باربری، کانکس ساخته شده را در محل تحویل می گیرند. شرکت های باربری برای حمل کانکس به شهرهای مختلف از تجهیزات و امکانات خاصی استفاده می کنند. در خصوص حمل کانکس از شهری به شهر دیگر نکاتی وجود دارد که می بایست به آن ها توجه ویژه ای داشت. در ادامه این مطلب با جزئیات این موضوع بیشتر آشنا می شویم.

شرکت باربری مشهد
شرکت باربری مشهد ترابر با سابقه ای طولانی در زمینه حمل و نقل جاده ای، جهت حمل انواع کالا از مشهد به سایر شهرهای ایران، اعلام آمادگی می کند.

انواع کانکس و کاربردهای آن

پیش از اینکه در رابطه با نکات مهم در خصوص حمل کانکس صحبت کنیم، بهتر است کمی با این محصولات و کاربردهای آن ها آشنا شویم. احتمالا شما هم نمونه هایی از انواع کانکس را در سطح شهر مشاهده کرده اید. کانکس روزنامه فروشی یکی از رایج ترین آن هاست که حسی نوستالژی را در ما ایجاد می کند. همانطور که اشاره کردیم، کانکس ها به دلیل قابلیت حمل و جابجایی که دارند، جزء خاص ترین و محبوب ترین سازه ها به شمار می روند. از انواع کانکس که در واقع گویای کاربرد آن ها نیز هست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کانکس های اداری
 • کانکس های پلیس
 • کانکس های مخصوص کارگران
 • کانکس های مسکونی
 • کانکس کافی شاپ و فست فود
 • کانکس پانلی
 • کانکس های مخصوص خدمات شهری از جمله؛ کانکس های فروشگاهی، کانکس های بلیط یا کارت اتوبوس، کانکس های سیار، کانکس های نگهبانی و حراست، کانکس های عابربانک، کانکس های دوچرخه و…

هر کدام از این کانکس ها از نظر معماری، ساختار، ابعاد و وزن متفاوت هستند و تنوع بسیار بالایی دارند. از این رو، برای حمل کانکس بایستی در مرحله نخست به نوع کانکس و کاربری آن دقت داشت تا عملیات جابجایی به بهترین شکل ممکن و با استاندارد بالا انجام شود.

حمل انواع کانکس
کانکس ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند و روش حمل آن ها متفاوت است

نکات مربوط به حمل کانکس

در مقوله حمل و نقل بین شهری تجهیزات مختلف، یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که می بایست به آن توجه شود، ابعاد و وزن مرسوله است. این موضوع در خصوص حمل کانکس نیز بسیار اهمیت دارد. معمولا برای حمل و نقل هر محصول، یک سری قوانین خاص وجود دارد که تخطی از این قوانین مستلزم جریمه های سنگین هم برای شرکت های باربری و هم برای مشتریان است.

از این رو تولیدکنندگان در زمان ساخت و تولید کانکس بایستی به این نکته توجه داشته باشند که ابعاد کانکس نباید چیزی خلاف قوانین در نظر گرفته شده برای حمل و نقل بین شهری باشد. در صورتی که ابعاد و وزن کانکس، استاندارد مجاز را رد کند، بار موردنظر در زمان نقل و انتقال بین شهری به عنوان بار ترافیکی تشخیص داده شده و باید مقررات مربوط به حمل بار ترافیکی برای آن اعمال شود.

شرکت باربری مشهد ترابر یکی از مجموعه های معتبر در سطح کشور است که کلیه خدمات خود را کاملا منطبق بر قوانین وضع شده ارائه می کند. در پروسه حمل کانکس از مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات همچون انواع تریلی و جرثقیل استفاده می شود و سفارشات برای ارسال کانکس از مشهد به تمام شهرهای ایران پذیرفته می شود. اما بیایید با یک سری قوانین در نظر گرفته شده برای حمل کانکس آشنا شویم.

قوانین مربوط به حمل کانکس در کشور

 • وزن تریلی و هر نوع وسیله ای که برای حمل و نقل و جابجایی کانکس استفاده می شود، بایستی به گونه ای باشد که تحمل وزن کانکس را داشته باشد. در صورتی که پس از بررسی مشخص شود وزن بار، بیشتر از وزن قابل تحمل محور است، شرکت باربری متخلف محسوب شده و موظف به پرداخت جریمه است. وزن بار تریلی و کشنده هایی همچون جرثقیل در تمام پروسه حمل کانکس توسط پلیس راهنمایی رانندگی بررسی می شود.
 • ممکن است در برخی از مسیرهای بین شهری، نیاز به گذر تریلی از پل باشد. هر کدام از این سازه ها بسته به شرایط ساخت، وزن خاصی از بار را می توانند تاب بیاورند که معمولا اداره راه و ترابری همان منطقه این میزان تاب آوری را می بایست به طور دقیق مشخص کند تا از تردد انواع تریلی حمل کانکس با وزن بار بیشتر جلوگیری به عمل آید. پس تریلی هایی که دارای محموله ترافیکی هستند به هیچ عنوان نمی توانند از روی پل هایی که محدودیت وزنی دارند، عبور کنند.
 • برای اینکه مطمئن شوید کانکس شما جزو محموله های ترافیکی و سنگین وزن نیست، می توانید شرایط آن را روی بار تریلی بررسی کنید. ابعاد کانکس باید به گونه ای باشد که فاصله آن از لبه کفی حداکثر 1.5 متر باشد. در صورتی که این فاصله از حد مجاز فراتر رفت، کانکس شما به عنوان محموله بار ترافیکی در نظر گرفته می شود و بنابراین برای جابجایی آن می بایست به سراغ قوانین مربوط به حمل بار ترافیکی بروید.

خدمات شرکت های باربری معتبر برای حمل کانکس

در زمینه حمل و نقل کانکس شرکت های متعددی ارائه خدمت می کنند. هر یک از این مجموعه ها با توجه به نوع و کیفیت خدمات خود، تعرفه های مختلفی را برای حمل و نقل در نظر می گیرند. بهتر است قبل از بررسی قیمت ها، کمی به بررسی کیفیت خدمات هر شرکت بپردازید و بررسی کنید که آیا پروسه حمل و جابجایی کانکس با استاندارد بالایی انجام می شود یا خیر؟ معمولا مهم ترین و برترین ویژگی های شرکت های حمل بار که می توان از این طریق به آن ها اعتماد کرد به شرح زیر هستند:

 • تجربه، سابقه و تخصص کافی در حوزه حمل و نقل کانکس
 • تعهد و مسئولیت پذیری بسیار بالا و پیگیری بار تا زمان رسیدن به مقصد
 • اهمیت دادن به زمانبندی و تلاش برای تحویل به موقع بار به محل
 • استفاده از پیشرفته ترین و مجهزترین تجهیزات و ماشین آلات برای حمل کانکس
 • توجه به قوانین وضع شده برای حمل کانکس در کشور
 • بررسی دقیق محصول از نظر ابعاد، وزن و استانداردهای لازم برای حمل و نقل
 • انتخاب بهترین نوع جرثقیل و تریلی متناسب با مشخصات کانکس
 • تضمین امنیت بار و به سلامت رسیدن آن تا مقصد
 • برخورداری از بیمه نامه های معتبر و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
خانه تعرفهتماسدرباره ما