نحوه حمل و جابجایی آکواریوم در اسباب کشی

در اسباب کشی حمل و نقل برخی لوازم چالش هایی را برای افراد ایجاد می کند. برای مثال جابجایی وسایل شکستنی از سخت ترین قسمت های اسباب کشی است که به دقت و مراقبت زیادی نیاز دارد. آکواریوم نیز جز لوازم شکستنی است که به دلیل وزن و حجم بالا باید با احتیاط بیشتری بسته بندی و حمل و نقل شود. ما در این مقاله قصد داریم نحوه حمل آکواریوم در اسباب کشی را مورد بررسی قرار دهیم؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

چه کارهایی که پیش از حمل آکواریوم باید انجام داد؟

طبیعتا شما نمی توانید آکواریوم را با ماهی های درون آن حمل کنید! بنابراین قبل از فرارسیدن روز اسباب کشی ماهی ها را از درون آکواریوم به جای دیگری منتقل کنید. به این منظور چند روز به ماهی ها غذا ندهید تا غذای های خورده شده قبلی از بدن ماهی خارج شود. کمی از آب درون آکواریوم را در ظرف بزرگی ریخته و ماهی ها را به ظرف انتقال دهید. در صورت امکان درب ظرف را سوراخ دار کرده و روی ماهی ها بگذارید تا آلودگی به ظرف راه نیابد یا ماهی از طرف بیرون نپرد.

پس از انتقال ماهی و سایر موجودات به جایی امن، نوبت به خالی کردن آب آکواریوم می رسد. آب را خالی کرده و اجزای درون آکواریم را بیرون آورید. لوازمی از جمله شن ریزه های کف آکواریوم، گیاهان، سنگ مرجانی و… را خارج کنید تا حمل آکواریوم راحت تر انجام بگیرد. دقت داشته باشید که اجزایی مانند صافی آکواریوم یا سنگ های دریایی نباید در محیط خشک قرار بگیرند. مقداری از آب آکواریوم را به ظرف قرارگیری آن ها اضافه کنید.

بهتر است پیش از انتقال آکواریوم به خانه جدید، درون آن را کاملا ضدعفونی و تمیز کنید. برای اینکار می توانید از ترکیب سرکه و آب کمک بگیرید. گیاهان زنده درون آکواریوم را در ظرف جداگانه از ماهی ها قرار دهید. مقداری آب آکواریوم به ظرف اضافه کنید تا گیاهان دچار شوک نشوند و به زیست خود ادامه دهند. اجزای آکواریوم اعم از دستگاه تهویه، چراغ تزئینی، پمپ و… را جدا کرده و در جعبه ای امن بگذارید.

بسته بندی آکواریوم

حمل آکواریوم به دلیل شیشه ای بودن تمام بخش های آن کار دشواری به نظر می رسد. اما بسته بندی ایمن و نحوه جا به جایی مطمئن، احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد. برای بسته بندی، از پلاستیک های حباب دار استفاده کنید. چند لایه از این پلاستیک های محافظ را به دور آکواریوم ببندید به طوری که همه قسمت های آن را پوشش دهد.

اگر اندازه ارتفاع آکواریم زیاد نبود، آن را در یک جعبه قرار دهید تا حفاظت بیشتری از آن به عمل آید. شرکت های باربری به منظور ایجاد ایمنی بیشتر و جلوگیری از صدمه رسیدن به آکواریوم و سایر وسایل شکستنی، از پتو برای بسته بندی استفاده می کنند. چند لایه پتو به دور آکواریوم پیچیده می شود تا در هنگام حرکت ماشین باربری، ضربه ای به آکواریوم وارد نشود.

بهتر است حمل آکواریوم از خانه تا ماشین باربری، و از ماشین باربری تا منزل جدید در صورت بزرگ بودن آکواریوم، توسط دو یا سه نیرو انجام گیرد. در این مقاله به بررسی نحوه جا به جایی و حمل آکواریوم پرداختیم. همانطور که گفته شد آکواریوم به دلیل حجم و وزن بالایی که دارد، از شرایط حمل و بسته بندی متفاوتی نسبت به سایر لوازم برخوردار است.

بدنه آکواریوم تماما از جنس شیشه شکننده است و باید به دقت بسته بندی شود. پلاستیک های حبابدار ضربه گیر مناسبی برای لوازم شکستنی به حساب می آیند. علاوه بر آن، شرکت های باربری جعبه های مخصوصی دارند که می توان از آن ها برای قرار دادن آکواریوم استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
خانه تعرفهتماسدرباره ما