لیست مراکز باسکول توزین بار در مشهد

وزن تمام کامیون ها و وسایل حمل بار حامل بار شرکت های باربری باید توسط باسکول اندازه گیری شود و توزین بار به درستی صورت بگیرد. از این رو ما در زیر لیست باسکول های مشهد را به همراه آدرس در اختیار شما قرار می داده ایم که هر وسیله حمل بار شرکت باربری مشهد می تواند با مراجعه به مراکز باسکول و توزین بار مشهد اقدام به توزین بار کامیون های خود کند.

لیست مراکز باسکول و توزین بار مشهد

ردیفنام مرکز باسکولآدرس
1باسکول 60 تنیبزرگراه امام رضا، ده غیبی
2باسکول شهرک صنعتی طوسمشهد، شهرک صنعتی توس
3باسکول توسمشهد، شهرک صنعتی توس، اندیشه 10
4باسکول تک بارمشهد، بلوار توس، توس 176
5باسکول شبانیمشهد، شاهنامه 70
6باسکول 60 تنی توسمشهد، بین میدان معراج و فهمیده
7باسکول زرکشمشهد، خین عرب، طرحچی 7
8باسکول تریلی کش اعتمادمشهد، همت آباد، طالقانی 10
9باسکول ولیعصر (شماره 1)مشهد،میدان 22 بهمن، بلوار شهید موسوی بایگی
10باسکول شیر حصارمشهد، التیمور، جاده شیر حصار
11باسکول رخشمشهد، بلوار شهید آوینی، نبش شهید آوینی 36
12باسکول طاهریمشهد، بلوار شهید آوینی، شهید آوینی 40، شهید گلکار 4

باسکول چیست؟ چرا باید از آن استفاده کرد؟

باسکول ترازویی بسیار بزرگ است که کامیون‌ها با بار و بدون بار روی این ترازو قرار می گیرند تا وزن باری که توسط آن ها حمل می‌گردد، تعیین شود. باسکول برای اهداف مالیاتی و نظارت بر وزن کامیون ها و وسایل حمل و نقل استفاده می شود تا راهبردهای ایمنی سیستم راه و ترابری کشور به درستی رعایت شود و محموله تمام و کمال به مقصد برسد.

حمل بار بیش از اندازه استاندارد تعریف شده برای وسایل حمل بار علاوه بر افزایش خطرات گوناگون برای راننده و محموله، ایمنی سایر کاربران جاده را نیز به خطر می اندازد و آسیب به سطوح جاده و پل ها را افزایش می دهد. از طرفی این وزن کشی به صاحبان بار این اطمینان را می دهد که محموله بدون کمی و کاستی در مقصد تحویل داده می شود.

فرایند وزنکشی در مراکز باسکول مشهد به چه صورت است؟

در مراکز باسکول مشهد مجموعه سطحی بتنی یا فلزی برای وزن کشی کامیون و وسایل حمل بار وجود دارد و یک وسیله نقلیه در مبدا و مقصد دو بار باید وزن کشی شود، یک بار بدون محموله و یک بار همراه با محموله. بنابراین ابتدا در مبدا کامیون بدون بار در مراکز باسکول وزن کشی می شود و پس از آن وزن کامیون همراه با بار اندازه گیری می شود و در بارنامه ثبت می شود.

حال ممکن است گاهی اوقات نیز در ایستگاه های بازرسی نیز وسیله حمل بار مجددا وزن کشی شود، در این حالت اگر وزن کامیون حامل بار با وزن ثبت شده در بارنامه مطابقت نداشت باشد و بیشتر باشد به دلیل به خطر انداختن ایمنی، راننده مشمول جریمه می شود.

در انتها نیز وقتی محموله به مقصد رسید نیز مجددا یکبار وزن وسیله حمل بار بدون محموله و یک بار همراه با محموله اندازه گیری می شود و با مقدار ثبت شده در بارنامه بررسی می شود، که در صورت عدم تطابق و کاستی بررسی های بیشتر برای یافتن دلیل انجام می شود. در نهایت در صورت مشاهده، تخلف، راننده باید پاسخگو باشد و خسارت بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
خانه تعرفهتماسدرباره ما